Airfryer’ da Yumurta Pişirilir mi?

Basit ve pratik yemekleri en az yağ ile en kısa sürede yapabilmek, yemek yapmayı pratikleştirmek gibi amaçlarla geliştirilmiş olan Airfryer’la yapılabilecek tariflere nerdeyse her gün bir yenisi ekleniyor. Bunlardan biri de, hemen hemen her gün yaptığımız yumurta!

Airfryer’ da Yumurta Pişirilir mi?

Farg Airfryer ile Yumurta Tarifi

Alt tarafı yumurta, onun için Airfryer kullanmaya ne gerek var mı diyorsunuz?

Hepimiz hemen her sabah kahvaltıda çeşitli kıvamlarda haşlanmış yumurta hazırlıyoruz. Yumurtanın kıvamını kimimiz az pişmiş, kimimiz çok pişmiş ya da ikisinin ortasında bir kıvamda tercih ediyoruz. Bunu yaparken istenilen kıvamı tutturmak her zaman pek mümkün olmuyor.  Ancak Airfryerda ısının ve pişirme süresinin ayarlanabilir oluşu istediğiniz kıvamda yumurta pişirmeyi olanaklı hale getiriyor.

Ve gelelim Airfryerde nasıl yumurta pişirileceğine;

Dolaptan çıkarmış olduğunuz yumurtaları yıkayıp kuruladıktan sonra Airfryer sepetine yerleştirin. Sepeti çok fazla yumurta ile doldurmayın. Airfryer pişirme ayarını 130 C dereceye getirin. Pişirmek istediğiniz kıvama göre de süreyi ayarlayın.

Rafadan yumurta için; 8 dakika

Kayısı kıvamı için; 11 dakika

Az katı kıvam için ; 13 dakika

Tam haşlanmış katı kıvam için 17 dakika pişirmek yeterli olacaktır.

Bu sayede yumurta haşlamak için suya ihtiyacınız olmayacak. Ve de istediğiniz kıvamı tutturabilmek için zaman takip etmeniz gerekmeyecek. İşte hepsi bu! Afiyet olsun!

 

Airfryer’ da Yumurta Pişirilir mi?

Farg Airfryer ile Yumurta Tarifi