Dikey Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüz yaşam şartlarında özellikle sık yapılan ev işlerinde pratik çözümler oldukça önemli. Örneğin ev süpürme işlerinin vazgeçilmezi elektrik süpürgeleri. Elektrik süpürgeleri, sadece genel temizlikte değil, bir şeyler kırılıp döküldüğünde, kısaca her an kullanılabilir ev aletlerindendir. Ancak genellikle büyük ve kablolu tasarlanan elektrik süpürgeleri her an çıkarıp kullanmak için çok da pratik sayılmazlar. Bu sebeple bu gibi durumlarda kullanılmak üzere hemen hepimizin köşede tuttuğu bir dikey süpürge vardır. Dikey süpürgeler halı, sert zemin, koltuk üzeri, dolap üzeri gibi bir çok alanda kullanabileceğiniz hafif ve işlevsel ürünlerdir ve bu özellikleri sebebiyle sıklıkla tercih edilirler. Peki bir dikey süpürgeyi, kullanışlı ve pratik yapan sadece dikey kullanılabilmesi midir? Dikey tasarım kullanım pratikliği sağlasa da tek başına yeterli bir özellik değildir. Günümüzde bir çok marka ve bu markalara ait çokça ürün bulunuyor. Hepsinin de çeşitli özellikleri var. Örneğin dikey bir süpürge almak istediğinizde karşınıza belki yüzlerce model ve özellikte süpürgeler çıkacak. Sizin için araştırdığımız dikey süpürgeyi pratik ve kullanışlı kılacak özellikler nelerdir bir bakalım:

Dikey Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikey Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

● Şarj Edilebilir Olması

Dikey süpürgeler hem kablolu hem de şarjlı olabilmektedir. Şarjlı modellerde kablo olmaması kullanım kolaylığı sağlar. Bu sayede kablonun yetişmemesi ya da kabloya takılma gibi sorunlar yaşamadan pratik bir ev temizliği yapabilirsiniz.

● Hafif Olması

Dikey süpürgelerde hafiflik size çok fazla yorulmadan hızlı ve kolay bir temizlik imkanı sunar. Hafif bir süpürgeyi bir yerden bir yere taşıması kolay olacağından sıklıkla ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

● Çekim Gücünün Yüksek Olması

Hemen hemen hepimiz temizliği kısa sürede bitirmek isteriz. Elbette kısa sürede temizliğin yanında etkili bir temizlik de yapmış olmak isteriz. İşte bu kısa sürede etkili bir temizlik için alacağınız elektrik süpürgesinin çekim gücünün yüksek olması çok önemlidir.

● HEPA Filtreli Olması

‘Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcı’ anlamına gelen HEPA (High Efficiency Particulate Arresting) fitrenin işlevi, havada bulunan partikülleri arındırabilmesidir. HEPA filtreye sahip bir süpürge ile yaptığınız temizlikte, makineniz toplamış olduğu toz vb. alerjenleri sızdırmaz; size derinlemesine temizlenmiş bir ortam sunar.

● Geniş Toz Haznesi Olması

Geniş toz haznesi bir dikey süpürgelerde aranılması gereken özelliklerden olmalıdır. Geniş bir toz haznesine sahip dikey süpürge sayesinde temizliğinizi bölünmeden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Dikey bir süpürge alırken öncelikle dikkat edilmesi gerekenleri belirttik. Bu özellikler kullanacağınız alanının özelliklerine ve sizin ihtiyaçlarınıza göre de değişebilir.

Dikey Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikey Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler