Farg Mymix Epa-1211 Çubuk Blender İle Fit Çilekli & Muzlu Dondurma Tarifi

Yaz geldi! Sıcak günlerde serinlemek için soğuk ve lezzetli bir yiyecek olan dondurma tüketimi artar. Ancak dondurmanın yüksek kalorili olması, sağlıklı beslenmek isteyenler için endişe yaratabilir. Neyse ki bu tarifle sağlığınız için endişelenmeniz gerekmiyor. Sıcak yaz günlerinde hem serinlemek hem de sağlıklı kalmak isteyenler için harika bir tarifimiz var: Çilekli ve muzlu fit dondurma! Bu tarif, doğal tatlandırıcılarla ve taze meyvelerle hazırlanan düşük kalorili bir alternatiftir. Bu lezzetli ve sağlıklı tarif için ihtiyacınız olan malzemeler oldukça basit!

İhtiyacınız olanlar:

  • Sevdiğiniz bir meyve
  • Bal veya pekmez gibi doğal bir tatlandırıcı
  • Farg Mymix Epa-1211 Çubuk Blender ya da Farg Mymix Epa-1311 3’lü Blender Seti

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu lezzetin tarifine gelince:

Malzemeler:

Yapılışı:

  1. Hazırlık: Önceden soyup dilimleyip dondurduğunuz muzları ve çilekleri dondurucudan çıkarıp tezgahın üzerinde 2 dakika kadar bekletin.
  2. Karışım: Dilimlenmiş muzları ve çilekleri blendera ekleyin. Üzerine bal veya pekmezi ekleyin.
  3. Karıştırma: Tüm malzemeleri pürüzsüz bir kıvama gelene kadar blenderda karıştırın.
  4. Dondurma: Bu işlemden sonra dilerseniz karışımı çubuklu dondurma kalıplarına alıp bir süre daha derin dondurucuda bekletebilirsiniz. Ya da karışımı dondurulabilir derin bir kaseye alıp derin dondurucuda bir süre dinlendirdikten sonra dondurma kaşığı ile servis edebilirsiniz.
Bu sağlıklı ve lezzetli çilekli ve muzlu fit dondurma, hem sizi serinletecek hem de tatlı isteğinizi doğal ve besleyici bir şekilde karşılayacaktır. Afiyet olsun!